Letenky.rovnou.cz

Lowcosty z Prahy

Kam se létá z Prahy přímými lety nízkonákladovými aeroliniemi. Stav z počátku roku 2008 (mění se zhruba 2krát ročně, ale moc ne).

Přímé lety bývají nejvýhodnější, ale na některá složitější místa (hlavně třeba Španělsko nebo Portugalsko) je lepší najít si něco s přestupem třeba v Británii nebo v Německu.

Níže uvádím lowcostové aerolinie, které létají z Prahy a do Prahy. Pro jižní Moraváky je lepší létat z Vídně, Vídeň ale nesleduju.

Sky Europe www2.skyeurope.com

Praha > Amsterodam Schiphol, Athény, Birmingham, Bratislava, Brusel národní, Bukurešť, Burgas, Catania, Kodaň Terminál 2, Dubrovník, Košice, Londýn Luton, Malaga (Španělsko), Manchester, Milán Bergamo, Naples, Paříž Orly jih, Rimini (San Marino), Řím Fiumicino, Sofie, Split, Soluň (Thessaloniki), Varna, Benátky Treviso, Vídeň, Zadar

Sky Europe mají základu v Bratislavě, ale létají hodně z Vídně a i z Prahy. Většina personálu jsou Slováci. Na jejich webu se výborně vyhledává, takže mám SkyEurope hodně rád.

EasyJet www.easyjet.com

Praha > Belfast BFS, Bristol BRS, Dortmund DTM, East Midlands EMA, Londýn Gatwick LGW, Londýn Stansted STN, Milán Malpensa MXP, Newcastle NCL, Ženeva GVA

EasyJet jsou Angličani.

Smart Wings www.smartwings.com

Praha > Barcelona, Chania (Kréta), Dubai, Heraklion (Kréta), Larnaka, Las Palmas, Madrid, Malaga (Španělsko), Palma de Mallorca, Paříž, Rhodos, Řím, Tenerife, Valencie

Smart Wings je český lowcost, má základnu v Praze. Smart Wings je marketingová značka, jinak jde o firmu Travel Service. Specializuje se hlavně na letní létání k moři a prodává letenky na v podstatě charterová letadla, která neprodá cestovkám. Podle relativně vysokých cen je těžko říct, zda je to ještě lowcost.

Click for Sky www.click4sky.com

Praha > Amsterodam Schiphol, Athény, Barcelona, Bělehrad, Benátky Marco Polo, Berlín Tegel, Boloňa, Bratislava Ivanka, Brusel národní, Budapešť Ferigegy, Curych, Dublin, Dusseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hanover, Istanbul Ataturk, Káhira, Kodaň, Kolín nad Rýnem, Košice Barca, Krakov, Ljubljana, Londýn Heathrow, Madrid Barachas, Manchester, Miláno Malpensa, Mnichov, Oslo, Riga, Řím Fiumicno, Soluň (Thessaloniki), Stuttgart, Talin, Vilnius

Click4Sky je česká firma, která podle toho, co vím, nemá vlastní letadla, ale prodává neobsazený prostor v letadlech českých aerolinií. Ale připouštím, že toho o téhle firmě moc nevím.

Bmi Baby bmibaby.com

Praha > Birmingham, East Midlands, Manchester

Angličani.

Sterling sterlinkg.dk

Praha > Billund, Copenhagen (Kodaň), Stockholm Arlanda

To jsou nějací Skandinávci, tedy Norové, Dánové a Švédové.

Norvegian Air norvegian.no

Praha > Bergen, Bodø, Oslo-Gardermoen, Stavanger, Tromsø, Trondheim

Norové

Ryanair ryanair.com

Pravidelný přímý let z Prahy pouze do Dublinu.

Angličani nebo Irové, nevím.

Aerlingus aerlingus.com

Praha > Dublin, Cork

To budou bezpochyby Irové, majíce ve znaku zelený trojlístek.

German Wings germanvings.com

Praha > Kolín nad Rýnem/Bonn, Zurich (Curich) a Berlín Schonefeld

To jsou Němci.

Jet to Sky jet2.com

Belfast, Edinburgh, Leeds Bradford

Angličani

Flyglobespan flyglobespan.com

Z Prahy jenom Glasgow

Angličani nebo Skotové.